logo

Van’da Jandarma Çocukların Güvenliği İçin Kontroldeydi!

Van’da Jandarma Çocukların Güvenliği İçin Kontroldeydi!

Van İl Jandarma Komutanlığı, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının başlaması sebebiyle okul çağındaki çocuk ve gençleri başta uyuşturucu maddeler olmak üzere, terör nitelikli oluşumlar ile narkotik ve asayiş suçlarından korumak, çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, zararlı alışkanlıklardan ve tehlikeli maddelerden korumak, gelişim ve eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürmelerini sağlamak maksadıyla 12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevrelerinde denetimler icra etti.

122 ekip ve 1.035 personelin katılımıyla okul çevrelerinde yapılan uygulama sırasında 49 park-bahçe, 58 kahvehane, 29 büfe, 2 internet salonu, olmak üzere toplam 138 umuma açık yer ve 1.567 araç denetlendi. Uygulama çerçevesinde 11.589 şahıs da kontrol edildi.

Van İl Jandarma Komutanlığınca,  geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizi her türlü suçtan uzak tutmak ve korumak, öğrencilerimizin eğitim-öğretimlerini daha güvenli ortamlarda sürdürmelerini sağlamak amacıyla denetimlerimiz kararlılıkla devam edecektir.

85 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ