logo

VAN’DA BÖLGENİN İLK SUTOPU TAKIMI KURULDU

VAN’DA BÖLGENİN İLK SUTOPU TAKIMI KURULDU

Kentte gençlere yönelik birçok spor dalında önemli başarılara imza atan Van Büyükşehir Belediyesi, sporun ve sporcunun gelişimi için çalışmalarını sürdürüyor. Bünyesinde futbol, basketbol, voleybol, dağcılık, tekvando gibi birçok spor dalını barındıran Van Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, bünyesinde yeni bir spor dalı daha açtı.

Doğu Anadolu Bölgesinde bir ilki gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Spor Kulübü erkek su topu takımını kurdu.

Deneyimli sutopu antrenörü İranlı Akbar Mirzamohammadi yönetiminde 15-19 yaş arası gençlerden oluşan sutopu takımı,  antrenmanlarını Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün destekleriyle olimpik yüzme havuzunda gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Fatih Sevinç, spora ve sporcuya desteğini esirgemeyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’ya teşekkür etti.

Sevinç, su topunu kentte ve bölgede geliştirmek istediklerini ifade ederek takımında yer almak isteyenleri kulübe davet etti.

Küçüklüğünden bu yana spora ilgisinin olduğunun anlatan takım sporcusu Sadık Buğrahan (15) ise çalışmaların olumlu yönde olduğunu ifade ederek liglere katılarak en iyi başarıyı elde etmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Sutopu takımı, Türkiye Sutopu Federasyonu tarafından belirlenecek müsabaka takvimin ardından mücadele edeceği liglerde müsabakalarına başlayacak.

309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ