logo

HDP’NİN OLDUĞU YERDE BİZ YOKUZ!

HDP’NİN OLDUĞU YERDE BİZ YOKUZ!

 

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener, CHP milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklamasıyla ilgili, “HDP’nin olduğu masada biz yokuz. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz” ifadelerine yer verdi.

CHP’li Tekin, katıldığı bir canlı yayında “İktidar olursanız HDP’ye bakanlık verecek misiniz?” sorusuna, “Elbette HDP’ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir” dedi. CHP’li Tekin’in sözlerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den büyük tepki geldi.

İYİ PARTİLİ Akşener, Ankara’da partisinin il başkanlarıyla bir araya geldi. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda il il seçim hazırlıkları ve stratejileri değerlendirildi, bundan sonra atılabilecek adımlar masaya yatırıldı.

Toplantıda CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verilebileceği yönündeki sözleri de gündeme gelince, söz alan birçok il başkanı o sözleri eleştirdi, HDP’nin kırmızı çizgileri olduğunu ifadelerinde bulundu.

İl başkanlarının konuşmasının ardından söz alan Başkan Akşener: “HDP’nin olduğu masada biz yokuz. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri konuyla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı” dedi.

Haber GLOBAL

90 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ