logo

Van’dan Deprem Bölgesi Malatya‘ya İş Makinesi ve Temel İhtiyaç Malzemesi Sevkiyatı

Van’dan Deprem Bölgesi Malatya‘ya İş Makinesi ve Temel İhtiyaç Malzemesi Sevkiyatı

 

Kahramanmaraş İli Pazarcık İlçesi merkezli 7,7 ve Elbistan İlçesi merkezli 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, depremden etkilenen Malatya’ya arama-kurtarma çalışmalarına destek amaçlı Van’dan resmî kurumlar, STK ve AFAD Gönüllülerinden araç, malzeme ve personel sevki devam ediliyor.

✅Van AFAD Lojistik Deposundan Malatya iline 994 adet çadır, 4420 battaniye, 3600 adet yatak, 6750 adet çarşaf ve yatak seti gönderilmiştir.

✅Van Büyükşehir Belediyesi, DSİ 17. Bölge Müdürlüğü, İlçe Belediyeleri ve özel firmalardan 49 kamyon, 13 Loder, 10 Ekskavatör, 4 öncü araç, 3 JCB kepçe, 10 Çekici Tır, 6 Vinç, 2 Greyder, 11 Jeneratör ve 75 adet Hilti Malatya iline ulaşmıştır.

✅Ayrıca Van Büyükşehir Belediyesi, Başkale Belediyesi ve Muradiye ilçe belediyelerine ait toplam 67 araç Malatya iline sevk edilmiştir.

✅İlimiz ve ilçelerinden 55 kamyon ve 7 tır olmak üzere toplam 62 araçlık muhtelif gıda, giyim, battaniye, nevresim takımı ve temizlik malzemesi Malatya iline nakledilmiştir.

✅Resmî kurum ve STK’lardan 218, Tuşba Belediyesinden 20, Büyükşehir Belediyesinden 83 olmak üzere toplam 331 gönüllü personel ve Korucu Yerel Destek Ekibinden 449 Güvenlik Korucusu, 25 Rütbeli personel Malatya deprem bölgesine ulaşmıştır.

✅İlimizden Malatya’ya çok sayıda iş makinesi ile araç ve başta gıda olmak üzere temel ihtiyaç malzemeleri tırlara yüklenmeye devam ediyor.

66 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ