logo

VAN HALKI MİNİBÜS VE HALK OTOBÜSLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

VAN HALKI MİNİBÜS VE HALK OTOBÜSLERİNDEN ŞİKAYETÇİ

 

 

Van’da özel halk otobüsü, belvan kartı olan yaşlılardan para almak için belvan Makinesi arızalı gösterdi. Öte yandan da minibüs şoförleri caddenin ortasında yolcu indirmeye devam ediyor.

Van ilinde özel halk otobüsü, belvan kartı olan yaşlılardan para almak için belvan Makinesi arızalı gösterdi. Öte yandan da minibüs şoförleri caddenin ortasında yolcu indirmeye devam ediyor …

ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNE YAŞLILAR VE KARTI OLANLAR İSYAN ETTİ

Van ilinde özel halk otobüsü, belvan kartı olan yaşlılardan para almak için belvan Makinesi arızalı gösterdi.

Van’dan Kampüse giden Özel halk otobüsü yolculara zor anlar yaşattı.

Van ili İpekyolu ve Tuşba ilçesi sınırlarında Özel halk otobüsüne yolcular, belvan kartlarını okutmaya çalışırken, şoför bozuk olduğunu ve nakit para aldığını ifade etti. Oysa ki belvan kartını okuyan makine de ‘kart seçimi yapınız’ ibaresi geçiyordu. Vatandaş sorduğunda ise; makinenin bozuk olduğunu, ücretsiz olanlarda ücret vermesi gerektiğini söyledi.

VAN’DA MİNİBÜS ŞİKAYETLERİ TEK TEK PAYLAŞILDI

Van ilinde halka hizmet eden minibüsler, zam sonrasında daha falza kazanmak için yolcuları cadde ortasında indirip, bindirmeye devam ediyor… Van ilinde günlük binlerce yolcunun taşımacılığını yapan minibüs hatlarına şikayetler artmaya devam ediyor…

Van halkının sosyal medyada paylaşımları:

Sosyal medyada tag açan İbrahim Arı:”Van da minibüs lobisinin kural tanımamazlığına kim dur diyecek… Adamlar kavşakta caddenin ortasında yolcu indiriyor bindiriyor bekleme yapıyor trafikmiş hayat tehlikesiymiş canmış umurlarında değil.”dedi.

Murat Bey:”Her ilde minibüslerin arkasında şikayet hattı var. Bizde şikayet edilecek bir kurumda yok bazen sabahları öğrencimi dershaneye götürüyorum. Bu kural bilmez. Minibüsler yüzünden geç kalıyorum… Her iki metrede bir yolcu alıp indiriyorlar ve çok ağır hareket ediyorlar…”dedi.

Zeki Kali:”Çarşamba günü kampüs minibüsüne bindim. İçeri tıklım tıklım olmasına rağmen bayağı da onca yolcu olmasına rağmen adam gene de durakta bekliyordu. Yolcu bekliyordu. dedim. Ne bekliyorsun? Niye gitmiyorsun? dedi. Sana ne, acelen varsa taksiyle git. Sorumsuz insanlar sahipsiz bir Van.”dedi.

VAN GAZETESİ

#

SENDE YORUM YAZ