logo

Van Büyükşehir Belediyesi Öğrencileri Sanat İle Buluşturuyor

Van Büyükşehir Belediyesi Öğrencileri Sanat İle Buluşturuyor

Van Büyükşehir Belediyesi, ilk ve ortaokul öğrencilerini tiyatro ve sinema gösterileri ile buluşturarak çocuk ve gençlerin gelişimine katkıda bulunuyor. Proje kapsamında haftanın 4 günü sinema ve tiyatro gösterileri düzenlenirken, bir gün ise Urartu Müzesi ziyareti gerçekleştiriliyor. Öğretmenler, bu etkinliklerin çocukların gelişimi için önemli olduğunu vurgulayarak Van Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Van Büyükşehir Belediyesi öğrencileri sanat ile buluşturuyor

VAN – Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen proje çerçevesinde ilk ve ortaokul öğrencileri tiyatro ve sinema gösterileri ile buluşuyor.

Çocuk ve gençlerin gelişimine katkıda bulunmak için çeşitli sanat ve kültürel etkinlikler düzenleyen Van Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde yapmış olduğu projeleri sürdürüyor. Geçen yıl yapmış olduğu etkinliklerle yaklaşık 235 bin öğrenciyi tiyatro, sinema, akrobasi gösterileriyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen proje bünyesinde haftanın 4 günü Hacıbekir Kültür Merkezinde sinema ve tiyatro gösterileri yapılırken, haftanın biri günü ise Urartu Müzesine gidiliyor.

Etkinliğe katılan çocuklar sinema ve tiyatro oyunlarını büyük beğeni ile izlerken, öğretmenler ise bu tür etkinliklerin çocukların gelişimi için büyük önem arz ettiğini belirtti. Bu tür etkinliklerin sürekli yapılması gerektiğini dile getiren öğretmenler, Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı ve Van Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler.

41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ