logo

İPEKYOLU PARKLARINDA ÜCRETSİZ İNTERNET DÖNEMİ BAŞLIYOR

İpekyolu ilçesinde ücretsiz internet hizmeti başladı.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı V. İhsan Emre Aydın, “Çağımızın en büyük iletişim ve bilgi edinme kaynağı internettir.” diyerek İpekyolu ilçesinin parklarında ücretsiz internet olanağını genişleteceklerini açıkladı.

İLK ETAPTA 5 PARKTA ÜCRETSİZ WİFİ

Başkan V. Aydın, “Çağımızın en büyük iletişim ve bilgi kaynağı internet, yıllar içinde hızının artması ve kullanıcılarının çoğalmasıyla günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Özellikle gençler ve öğrenciler kullanım yoğunluğunda ilk sıralarda yer alıyor. Bu amaçla ilçe sınırlarımızdaki parklarımızda ücretsiz internet hizmeti sunuyoruz. Özellikle öğrencilerimizin eğitim öğretim, kültürel, sosyal hayatta daha aktif ve bilgi edinmelerinin önünü açmak için bu hizmetleri sunuyoruz. Öncelikli olarak Kent Park, İpek Park, Sanat Park, Ahmet Çam ve Feqiyê Teyran Parkı’nda hizmete sunduğumuz bu ücretsiz Wİ-Fİ hizmetini ilerleyen günlerde tüm ilçe sınırlarında aktifleştirmeyi hedefliyoruz. Hemşehrilerimizin yaşam kalitesini arttırmak, bilgiyi güvenli ve ücretsiz olarak takip edebilmelerini sağlamak amacıyla ilçemiz genelinde ücretsiz internet noktaları oluşturarak, ücretsiz ve güvenli interneti İpekyolumuza sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” diye ifade etti.

KULLANICI ÜYELİĞİ VE ŞİFRE İLE SİSTEME GİRİŞ YAPILIYOR

İpekyolu Belediyesinin ücretsiz Wİ-Fİ hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar telefonlarının Wİ-Fİ arama kısmından “İpekyolu Ücretsiz WİFİ” ‘yi seçmeleri gerekecek. Wİ-Fİ hizmetinden ilk kez faydalananlar “yeni kullanıcı” butonunu tercih etmeli. Daha sonra açılan sayfanın mobil kısmına cep telefonu numaranızı girerek “kayıt ol” butonuna tıklamalısınız. Cep telefonunuza gelen kullanıcı adı ve şifreyi girerek “bağlan” butonunu tercih etmelisiniz. Şifrenizi unuttuysanız “şifremi unuttum” butonuna tıklamalısınız. Ücretsiz Wİ-Fİ hizmetinde herhangi bir aksilikle karşılaşmanız durumunda ise “bize ulaşın” butonunu tıkladıktan sonra açılan panele bilgilerinizi girerek “gönder” butonunu tıklamanız yeterli olacaktır.

Vatandaş odaklı hizmetlerini yürüten İpekyolu Belediyesi hızla değişen ve gelişen teknoloji karşısında çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

215 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ