logo

HÜDA PAR Van İl Başkanlığı Vanın Sağlık Sorunlarını Ele Aldı

HÜDA PAR Van İl Başkanlığı Vanın Sağlık Sorunlarını Ele Aldı

 

HÜDA PAR Van İl Başkanlığı, alanda yapılan görüşmeler neticesinde Van ilinde yaşanan sağlık sorunlarını görüşmek üzere S.B.Ü Van Bölge Eğitim Araştırma hastanesini ziyaret etti.

İl Başkanlı Av.Rasim Saygın başkanlığında oluşan heyeti, hastane Başhekimi sayın Doç. Dr. Remzi SARIKAYA karşıladı.

Yapılan görüşmelerden sonra basına açıklama yapan Av.Rasim SAYĞIN önemli konulara değindi.

1-MHRS ve RANDEVU almada yaşanan sıkıntılar

Alanda sıklıkla aldığımız şikayetlerin başında geliyordu. Bu konuda sayın Başhekimimizle çözüm odaklı bir görüşmemiz oldu. Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki sayın Başhekim göreve başladıktan sonra özellikle bu sorun üzerinde durmuş ve çözüm noktasında çeşitli çalışmalar yapmıştır. Şu anda haftanın belli günleri Mesai saatleri dışında hasta kabulüne başlanmıştır. Yine yeni başlayan doktorlar ile beraber ek poliklinikler açılmıştır.

Son iyileştirmelerle ile birlikte ortalama randevu alma süresi 3 günü geçmediği bilgisini başhekimimizden aldık. Birkaç alt uzmanlık gerektiren bölümler dışında Şuan randevu taleplerini karşılar vaziyette olduklarını beyan etmiştir. Yine randevu sıkıntılarının başında randevu alıpta hastaneye gelmeyen vatandaşlarımız ile aile hekimlerinin kullanılmaması oluşturmaktadır bilgisi paylaşılmıştır

“Aile hekimlerine gidelim ve gereksiz randevu almayalım”

Buradan Bizler de halkımıza çağrıda bulunmak istiyoruz. Lütfen gitmeyeceğiniz bir randevu almayınız. Bu şekilde randevular gereksiz yere dolmaktadır. Yine ile hekimleri ile çözülebilecek basit hastalıklarda öncelikle aile hekimlerine gidilmesi ve hekimin gerekli görmesi halinde Hastaneden randevu alınması bizim üzerimize düşen sorumluluklardır.

Bu şekilde yaparsak doktorlarımız ve randevu sistemi de rahatlayacaktır.

2-Acil servis yoğunluğu ve İstanbul Hastanesi acil servis açılması

Başhekimimizle yapılan görüşmelerde Acil servislerde yaşanan yoğunluğa da değinilmiş, bu konuda Bölge hastanesinde poliklinik sayısının artırıldığını ve İstanbul hastanesinde de acil servis açıldığı ve sorunun büyük oranda çözüldüğü bilgisini aldık.

3-Ultrasyon, Mr çekimi ile ilgili uzun süren randevu sorunu

Bu sorunda görüşülüp gündeme getirilmiş ve bu alanda da göreve başladıktan sonra sıkıntının çözüldüğünü ve randevu süresinin birkaç günü geçmediği bilgisi paylaşılmıştır. Ancak özle bir takım mr çekimlerinde yurt dışından gelen ilaç nedeni ile

101 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ