Van Emniyet Güçlerince Hırsızlara Ağır Darbe!

Van İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde kamu düzenin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında "Hırsızlık" yapan ve aranan şahıs/şahısların yakalanmasına yönelik olarak Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; 13 – 19 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; - Toplam 41 yıl hapis cezası bulunan ve çeşitli suçlardan aranması olan 39 şahıs yakalanmış ve 19 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır.

Van Emniyet Güçlerince Hırsızlara Ağır Darbe!

 Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen; - 300 metre yüksek gerilim kablosu, 1 adet bilgisayar kasası, 1 adet monitör, 1 adet klavye-mouse, 1 adet tabanca, 15 adet dolu tabanca fişeği, 1 adet kompresör tabancası, 1 adet elektrikli süpürge, 1 adet müzik seti, 1 adet üç tekerlekli bisiklet, 2 adet cep telefonu, 17 bin 455 Türk Lirası nakit para, 340 Dolar nakit para ve 180 Euro nakit para ele geçirilmiştir. Bu yakalamalara ilişkin 13 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem yapılmış, 4 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır. Ele geçen malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir.

 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet Olaylarında; - 1 adet tabanca, 8 adet dolu fişek, 2 adet bıçak ve 6 adet kurusıkı tabanca fişeği ele geçirilmiştir.

 Motosikletli Yunus Timleri Tarafından;

- 1 Aranan Şahıs yakalanmış, 1 adet bıçak, 6 adet kurusıkı tabanca fişeği, 17,14 gram metamfetamin, 6,89 gram esrar, 2,95 gram eroin, 0.60 gram bonzai ele geçirilmiş, şüpheli şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.

Van Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde Halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü olayın önlenmesi, suça karışmış şahısların yakalanmasına yönelik olarak çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir.