Van Emniyet Ekiplerince 17 Hırsız Tutuklanmıştır

İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından, ilimiz genelinde kamu düzenin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında "Hırsızlık" yapan ve aranan şahıs/şahısların yakalanmasına yönelik olarak Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Görevlilerimizce; 20 – 26 Aralık 2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde;

Van Emniyet Ekiplerince 17 Hırsız Tutuklanmıştır

 Toplam 68 yıl hapis cezası, 7880 TL para cezası bulunan ve çeşitli suçlardan aranması olan 37 şahıs yakalanmış, 17 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır.

 Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen;

- 1 adet dizüstü bilgisayar, 5 adet cep telefonu, 1 adet 75 Kg kömür, 9 torba 25 Kg kömür, 7 adet demir korkuluk, 1 adet demir kesme makası, ele geçirilmiştir. Bu yakalamalara ilişkin 17 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem yapılmış, 4 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır. Ele geçen malzemeler sahiplerine teslim edilmiştir.

 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet Olaylarında;

- 1 adet tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 8 adet kurusıkı mermi, 3 adet bıçak ele geçirilmiştir.

 Motosikletli Yunus Timleri Tarafından;

- 1 Aranan Şahıs yakalanmış, 1 adet bıçak, 4,61 gram esrar, 11 sahte pasaport ele geçirilmiş, şüpheli şahıslar hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.

Van Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde Halkımızın can ve mal güvenliği için her türlü olayın önlenmesi, suça karışmış şahısların

yakalanmasına yönelik olarak çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir.