Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asgari Ücret Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyareti öncesinde basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Asgari Ücret Açıklaması

2'li ilişkimizde son yıllarda kaydedilen mesafeden, bundan sonrası çok daha verimli devam edecektir. Yarın yüksek düzeyli stratejik toplantımızı gerçekleştireceğiz. Türk-Katar savunma nokrasında, askerlerimizin oradaki üssü söz konusu. Katar ile bugüne kadar 69 belge imzaladık. İşbirliğimizi daha da ileri noktalara taşıdık. 7. toplantı vesilesiyle imzalayacağımız yeni anlaşmalarla dayanışmamızı daha da perçinleyeceğiz. Kardeşim Şeyh Temim ile ikili görüşmenin ardından komite toplantısına başkanlık edeceğiz. Türkiye ve Katar son yıllarda bölgesel konular karşısında güçlü duruşlarını koruyan iki devlettir.

Rtuu

DİĞER KÖRFEZ ÜLKELERLE İŞBİRLİĞİMİZİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Katar ve Katarlı kardeşlerimizin yatırımlarına hazımsızlık gösterenlerin asıl rahatsızlığı, Türk ekonomisinin yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme temelleri üzerinde yükselmesidir. Yabancı ülke büyükelçiliklerine yazılan şikayet mektuplarında, uluslararası basına demeçlerde bunun işaretlerine şahit oluyoruz. 
Türk yapısı olarak, Türkiye olarak tüm Körfez ülkeleri ile olan birlikteliğimizi bundan sonraki ilişkileri çok daha güçlenerek devam ettirmekten yanayız. Bu konuda muhalefetin rahatsızlıklarını zaten biliyoruz. Buna rağmen ilişkileri devam ettirmekte kararlıyız. Nasip olursa şubat ayı içinde benim kapsamlı bir heyet ile Abu Dabi'ye ziyaretimiz olacak. Şu anda ekonomik ilişkilerde atılan adımları daha da etraflıca ele almak suretiyle ve bu konuda gerek Türkiye'de gerekse BAE'de yapılan ve yapılacak birçok yatırımlarla bunu perçinleyeceğiz. Rakamlar öyle ufak rakamlar değil, ciddi yatırımlarla bunu sürdürüyoruz. Türk iş adamlarına yönelik Katar'ın yaklaşımı çok çok yüksek rakamlardır.

ASGARİ ÜCRET SORUSU! 

Beni köşeye sıkıştırıyorsunuz. Şu anda sayın Bakan heyetiyle beraber gerek işçi gerek işveren kesimiyle görüşmeleri yapacaklar. Görüşmelerle birlikte bir yere varacaklar. Dönünde bizler bu görüşmelerde ne yaptılar, teklifleri nedir, bunları görelim. Daha önce de söylediğim gibi, biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. En uygun olanı en ideal olanı gerek brüt gerek net masaya yatırarak nihai kararı vereceğiz. Temenni ediyorum ki, sadece işçi kesiminin buradaki memnuniyeti değil, işveren de kararla memnun olması lazım. Bir de önümüzdeki yıl seçim öncesi alınacak olan karar da var. Tüm bunları düşünerek bir karar vereceğiz.

 CEZAİ MÜEYYİDE STOKÇULUĞA KARŞI ARTACAK

 Benim en çok rahatsız olduğum stokçuluk. Diyanet İşleri Başkanımızın yanında konuşmak bana düşmez ama bizim dinimizde de haramdır. Stokçuluk yapanlar var, her alanda. Son zamanlarda otomotiv sektöründe bile stokçuluk var. Kapalı otoparklarda sıfır otomobiller stoklanıyor. Gıdada stokçuluk yenilir yutulur değil. Şu andaki cezai müeyyide çok düşük. Ben söyledim, hemen hazırlıkları yapın, müeyyideyi onları rahatsız edici noktaya çıkaralım. Ondan sonra yine yapabiliyorsa yapsın. Bedelini ağır ödeyecekler. 

TERÖRLE MÜCADELE

Şehitlerimiz var, bu şehitlerimizin kanını da yerde bırakmadan yola devam. 

CAMİYE KIBRIS RUM KESİMİ'NDEN SALDIRI!

(GKRC) Güney Kıbrıs'ta 6 camimiz var. Camilerimizin güvencesi Güney Kıbrıs yönetimidir. Biz nasıl ki onların kutsallarına güven veriyorsak onlar da aynı güvenli vermelidir. 

Asgari ücrette ikinci toplantı yarınAsgari ücrette ikinci toplantı yarın

Kaynak: Haber Global